Lista e shkrimeve | Kėrko shkrime | Tė gjitha shkrimet nė kategorinė  | Tė gjitha shkrimet nga Profit.al

Si tė sillemi me menaxherėt e rinj?

Shkruar nga Profit.al - 07/12/2012
 
"Menaxherėt e rinj, ose tė paktėn ata qė e kanė me pasion kėtė punė, synojnė pėr t’u ngjitur shumė lart nė karrierėn e tyre dhe pėr tė arritur majėn sa mė parė. "
 
Menaxherėt e rinj, ose tė paktėn ata qė e kanė me pasion kėtė punė, synojnė pėr t’u ngjitur shumė lart nė karrierėn e tyre dhe pėr tė arritur majėn sa mė parė. Ata janė tė etur pėr tė pėrfituar nga ēdo mundėsi qė mund t’i ofrohet dhe do tė mundohen shumė pėr tė qenė tė sukseshėm. Gjithashtu, konkurrenca mes njėri-tjetrit ėshtė nė pėrgjithėsi e lartė.

Por si duhet tė sillen bizneset dhe drejtuesit e tyre me kėta menaxherė tė rinj? Duke patur parasysh qė faktori njerėzor po merr gjithmonė e mė tepėr rėndėsi nė menaxhimin strategjik tė kompanive, kjo pyetje kėrkon njė pėrgjigje sa mė tė qartė rreth pėrcaktimit tė politikave tė burimeve njerėzore qė synojnė zhvillimin e talenteve tė reja. Sigurisht qė duke qenė edhe unė njė menaxher i brezit mė tė ri, do ta kem tė lehtė nė kėtė shkrim tė mendoj edhe nė emėr tė shumė kolegėve tė mi. Mė poshtė po pėrmend 3 hapa qė ēdo organizatė ėshtė mirė tė ndjekė kur vjen fjala tek fati i drejtuesve tė saj tė ardhshėm.

Jepuni pėrgjegjėsi. Pushojini nėse dėshtojnė.
Shumica e menaxherėve tė rinj ankohen se nuk u jepen mundėsi tė mira dhe pėrgjegjėsi tė vėrteta. Pėr tė qenė mė i saktė, mes menaxherėve tė rinj eksiston ndjesia qė drejtuesit e lartė nuk u besojnė atyre. Ata kėrkojnė qė tė shtyhen drejt suksesit dhe nuk do tė ngurronin tė provonin veten e tyre nė ēdo mundėsi qė do t’u jepej. Shpesh menaxherėt e rinj e kanė tė qartė se ku duan tė arrijnė por ndjehen tė bllokuar nga menaxherėt e niveleve tė larta, tė cilėt nuk u japin asnjėherė tė rinjve njė vend nėpėr takimet e rėndėsishme.

Kompanitė duhet t’i shtyjnė tė rinjtė qė tė futen nė “lojė” – duhet t’i motivojnė. Brezi i ri e kupton riskun qė sjell pėrgjegjėsia, ashtu siē kupton edhe qė shpesh pas njė dėshtimi vjen edhe ndėshkimi (pushimi nga puna). Megjithatė mundėsitė duhen dhėnė. Planifikimi strategjik ėshtė aspekti mė i rėndėsishėm pėr njė organizatė dhe menaxhimi i mirė i njė grupi menaxherėsh tė rinj e tė talentuar ėshtė thelbėsor pėr suksesin afatgjatė tė saj.

Jepuni akses dhe pėcaktojini nga njė “kujdestar” secilit.
Megjithėse menaxherėt e rinj kanė mėnyrėn e tyre personale tė tė parit tė gjėrave, ata gjithsesi nė fillimet e tyre do tė vėzhgojnė drejtuesit e pjekur tė kompanisė. Pėr shumė gjėra, ata do tė imitojnė sjelljet e tyre dhe do tė ėndėrrojnė ditėn kur t’i zėnė vendin. Por nė mėnyrė qė kompania tė ketė njė frymė bashkėpunimi dhe tė ketė njė vizion afatgjatė tė suksesshėm, duhet tė trajnojė tė rinjtė gjatė gjithė kohės. Kjo gjė mund tė bėhet nėn kujdesin e menaxherėve me pėrvojė, tė cilėt mund tė marrin si asistentė pėr projekte tė caktuara tė sapopunėsuarit. E gjithė kjo situatė pėrmirėson edhe kulturėn e pėrgjithshme tė kompanisė dhe rrit mundėsitė qė talentet e reja mė tė mira tė dėshirojnė tė qėndrojnė nė organizatėn nė tė cilėn u “rritėn”, pėr njė kohė sa mė tė gjatė.

Respektoni ambicien e tyre.
Nė njė organizatė mund tė punėsohen edhe tė rinjtė e gabuar. Menaxherė qė nuk bėjnė pėr punėn qė kėrkojnė tė bėjnė. Ndikimi qė menaxherė tė rinj tė tillė kanė tek drejtuesit e lartė tė njė organizate ėshtė i madh. Kjo bėn qė tė paragjykohet shumica e menaxherėve tė sapo dalė nga studimet dhe sjell vendosjen e kriterit “eksperiencė pune disa vjeēare” pėr ēdo pozicion qė lidhet me menaxhimin. Pėr menaxherėt e rinj tė aftė kjo gjė ėshtė ofenduese. Punėsojini tė rinjtė e talentuar edhe nėse nuk kanė pėrvojė pune. Mė pas pyetini mbi motivimet e tyre, ėndrrat qė kanė pėr jetėn e tyre dhe se ku e shohin veten pas 10 vjetėsh. Drejtuesit e kompanive do tė habiten se sa shumė menaxherė tė rinj super tė pėrqėndruar dhe tė qartė mbi karrierėn e tyre mund tė gjejnė.

Sidomos nė Shqipėri, problemi i rekrutimi tė menaxherėve tė rinj ėshtė shumė i pėrhapur. Shpesh, kompanitė pranojnė tė mbajnė drejtuesa me pak ambicje pėr tė ardhmen por qė kanė pėrvojė, sesa tė rinj me ide tė reja dhe shumė tė motivuar. Programe specifike pėr rekrutimin e talenteve tė reja kanė nevojė tė hartohen dhe tė zbatohen nga bizneset e mėdhaja. Nuk ka asgjė qė nuk shkon nėse nė kompaninė tuaj sillet njė grup menaxherėsh tė rinjsh ambiciozė. Kjo sjell vetėm pėrfitime nė tė ardhmen e kompanisė./menaxhim.com/profit.al/
 
Mė shumė detaje: http://profit.al/index.php?option=com_k2&view=item&layout=item&id=2561
 
Kushtet e përdorimit | Politikat e intimitetit | Rreth nesh | Përkrahja | Na rekomandoni | Bizneset

Copyright © 2003-2010. Tė gjitha tė drejtat e rezervuara. Riprodhimi i plotė apo i pjesėrishėm nė ēfarėdo lloj forme apo mediumi pa autorizimin me shkrim nga Ofertapune.com ėshtė i ndaluar. Oferta Pune, Ofertapune.com si dhe logot pėrkatėse janė marka tregtare tė Ofertapune.com LLC.