KYQUNI Regjistrohuni Kėrko Punė  
Informatat e punėdhėnėsit
AMC

Lėshimi i sinjalit tė parė tė telefonisė celulare nė Shqipėri nė maj tė 1996 lidhet me emrin e AMC. Privatizimi i suksesshėm nė vitin 2000 i Albanian Mobile Communications do tė ishte preludi i tė gjitha arritjeve tė saj tė mėtejshme. 85 pėr qind e aksioneve janė blerė nga Cosmote Telenor Consortium. Pjesė e grupit Cosmote i cili zhvillon aktivitetin e tij nė pesė vende tė Evropės Juglindore, AMC ndjek si filozofi tė saj njė politikė tė orientuar drejt klientit, me ēmime konkurruese dhe shėrbime bashkėkohore qė mund tė pėrdoren lehtėsisht nga ēdo njeri.

Kur u privatizua, AMC kishte vetėm 15,000 abonentė. Vetėm disa muaj mė vonė, ne ofruam shėrbimin me parapagesė sė bashku me njė shėrbim tė shkėlqyer ndaj klientit, i cili pati njė sukses tė jashtėzakonshėm, pasi pėr herė tė parė operatorėt tanė ofruan ndihmėn e tyre ndaj klientėve, duke rritur ndjeshėm besimin e abonentėve ndaj nesh. Nė njė vend ku telefonia fikse mungonte, ne ofruan komunikim me njė cilėsi tė lartė dhe tė mundshėm pėr tė gjithė.

Shifrat e investimit tė AMC-sė nė kėto vitet e fundit arrijnė nė disa qindra milionė euro nė teknologji, mirėmbajte, ndėrtim etj. AMC ofron mbulim tė rrjetit nė afėrsisht 89.03 % tė territorit dhe afėrsisht 99.8 % tė popullsisė me njė teknologji tė ngritur sipas normave dhe parametrave tė Bashkimit Evropian dhe legjislacionit shqiptar, duke respektuar shėndetin dhe mjedisin.

Shqipėria ėshtė ende njė vend ku pagesa e taksave dhe puna ligjore mbeten sfida tė mėdha pėr qeverinė dhe politikat e saj ekonomike dhe ku tatimet dhe tė ardhurat doganore janė kontribuesit kryesore financiarė nė buxhetin e shtetit. Sė bashku me disa kompani tė tjera tė mėdha, AMC ėshtė njė nga kontribuesit kryesore nė tė ardhurat e buxhetit tė shtetit me njė shifėr prej 155 milionė Euro nė taksa dhe TVSH.

Gjithashtu, kompania jonė ka sjellė njė mentalitet tė ri nė vend pėrsa i pėrket politikave tė punėsimit dhe burimeve njerėzore. Duke qėnė punėdhėnėsi mė i madh nė vend, kompania jonė numėron mbi 500 punonjės tė specializuar, tė cilėve u ofrojmė standarte tė njejta me ato tė punonjėsve Evropianė, duke shėrbyer kėshtu si shembull qė duhet tė ndiqet nga tė gjitha kompanitė private.

AMC ėshtė njė kontribues i fuqishėm nė fushėn e sportit, artit dhe zhvillimeve sociale nė Shqipėri. Qė nė momentin e privatizimit ne jemi pėrpjekur tė pėrfshijmė pėrgjėgjėsinė sociale nė strategjinė e kompanisė sonė. Duke mbėshtetur sportistėt dhe artistėt mė tė talentuar, duke ofruar ndihmė financiare pėr njerėzit nė nevoje, duke u kujdesur me anė tė inciativave konkrete pėr mjedisin, AMC ka treguar se kujdesi i saj pėr pėrmirėsimin e jetės sė qytetarėve nuk ėshtė shenjė altruizmi, por njė vlerė e vėrtete nė tė cilėn ne bazojmė tė gjitha veprimet tona.

Eshtė mirė tė jesh i pari, ky ėshtė parimi ynė si njė operator me pėrgjegjshmėri sociale i pėrkushtuar pėr tė ofruar risi dhe cilėsi tė lartė, si dhe pėr t’u sjellė vlera abonentėve tanė.

Kompania: AMC
Lloji i Kompanisė: Punėdhėnės
Personi kontaktues:
Industria: Telekomunikacion
Adresa: Rruga "Gjergj Legisi", Laprakė, Tiranė, Shqipėri
Qyteti: Tiranė
Kodi Postar:
Shteti: Shqipėri
Tel: 139144
Fax:
E-mail: jobs@amc.al  [ Dėrgo mesazh privat] 
Web: http://www.amc.al
Regjistruar me: 07/12/2012
Gjithsejt punė tė shpallura: 1
Pėr momentin tė hapura: 0

Vendee e hapura tė punės nga kjo kompani:

Asnjė punė nuk ėshtė gjetur nga ky punėdhėnės.

Kushtet e përdorimit | Politikat e intimitetit | Rreth nesh | Përkrahja | Na rekomandoni | Bizneset

Copyright © 2003-2010. Tė gjitha tė drejtat e rezervuara. Riprodhimi i plotė apo i pjesėrishėm nė ēfarėdo lloj forme apo mediumi pa autorizimin me shkrim nga Ofertapune.com ėshtė i ndaluar. Oferta Pune, Ofertapune.com si dhe logot pėrkatėse janė marka tregtare tė Ofertapune.com LLC.