KYQUNI Regjistrohuni Kėrko Punė  
Informatat e punėdhėnėsit
Ipko

IPKO Telekomunikimet, njihet si kompania e telekomunikacionit me rritjen mė tė shpejtė nė Evropė. E themeluar mė 1999, IPKO ėshtė zhvilluar suksesshėm – nga ofruesi i parė i internetit nė mbarė Kosovėn – nė njė ndėrmarrje moderne, qė ofron spektėr tė plotė shėrbimesh dhe pėrmbajtjesh tė integruara nė komunikime mobile, telefoni fikse, televizion kabllor digjital, internet dhe media.
IPKO njihet si njė kompani moderne me shėrbime tė avancuara dhe, ka njė reputacion tė njė kompanie qė kujdeset pėr klientėt e saj. Si nė sektorin shtėpiak, ashtu edhe nė atė tė bizneseve, inovacioni ynė shtrihet nė tė gjitha produktet dhe shėrbimet, tė cilat janė tė disenjuara me kujdes qė t’u pėrshtaten nevojave tė ndryshme tė konsumatorėve tanė.

Filozofia jonė e krijimit tė planeve tarifore dhe ofertave tė personalizuara pėr kėrkesa tė ndryshueshme tė konsumatorėve tanė, me mėnyra tė ndryshme jetese, pasqyrohet nė diversitetin e shėrbimeve tona.

Me hyrjen e saj nė treg, IPKO ka sjellė konkurrencė nė tregun e telefonisė mobile dhe pėrfitime tė shumta pėr konsumatorėt. Depėrtimi i telefonisė mobile IPKO nė treg, ka ulur ēmimet, ndėrsa ka ngritur cilėsinė e shėrbimeve, nė nivelin mė tė lartė tė mundshėm.

Gjatė njė viti operimi, IPKO ka arritur tė mbulojė me rrjetin e telefonisė mobile, mė shumė se 99.7 pėr qind tė popullatės sė vendit. Pėr mė pak se njė vit, telefonia mobile IPKO ka 35 pėr qind tė tregut tė telefonisė mobile nė Kosovė, i cili gjithnjė ėshtė nė rritje.

IPKO vazhdon tė jetė ofruesi kryesor i internetit, edhe nga shtrirja e rrjetit, edhe nga numri i konsumatorėve. IPKO ka njė rrjet shumė tė gjerė tokėsor - fikse me 230.000 mijė porta, ndėrsa numri i konsumatorėve tė telefonisė fikse ėshtė nė rritje tė vazhdueshme.

Kompania ėshtė gjithashtu lider nė treg edhe nė shėrbimin e televizionit kabllor digjital, duke ofruar pėrmbajtjen mė cilėsore programore televizive ajo ka numrin mė tė madh tė klientėve nė treg.

Nė secilin segment – telefoni mobile, telefoni fikse, internet dhe televizion kabllor digjital - IPKO operon me teknologjinė mė tė fundit dhe me rrjetin mė cilėsor nė treg.

Kompania IPKO, ėshtė nė fazėn e rritjes dhe zhvillimit tė vazhdueshėm. IPKO tashmė ka 17 dyqane zyrtare tė shitjes. Ajo ka pėrkrahje teknike dhe qendėr kujdesi pėr konsumatorėt, e cila punon 24 orė nė ditė, 7 ditė nė javė, gjatė tėrė vitit dhe njė rrjet tė gjerė distributorėsh tė autorizuar nė tė gjithė vendin.

Duke kombinuar pėrvojėn unike nė njė treg dinamik bashkė me pėrkushtimin pėr t’ua ofruar teknologjinė mė tė fundit qytetarėve tė Kosovės, IPKO synon tė jetė pėrfaqėsuesi mė i mirė i komunitetit tė biznesit, i cili kultivon standarde tė larta tė arritjeve nė biznes dhe etikė biznesi, tė cilat e vendosin kompaninė si shtyllė tė rėndėsishme nė ekonominė e Kosovės.

Kompania: Ipko
Lloji i Kompanisė: Punėdhėnės
Personi kontaktues: Ipko Net
Industria: Telekomunikacion
Adresa: Lagjja Ulpiana, Rruga "Zija Shemsiu", Nr. 34
Qyteti: Prishtinė
Kodi Postar: 10000
Shteti: Kosovė
Tel: + 381 38 700 700
Fax:
E-mail: hr@ipko.com  [ Dėrgo mesazh privat] 
Web: http://www.ipko.com
Regjistruar me: 01/09/2006
Gjithsejt punė tė shpallura: 32
Pėr momentin tė hapura: 0

Vendee e hapura tė punės nga kjo kompani:

Asnjė punė nuk ėshtė gjetur nga ky punėdhėnės.

Kushtet e përdorimit | Politikat e intimitetit | Rreth nesh | Përkrahja | Na rekomandoni | Bizneset

Copyright © 2003-2010. Tė gjitha tė drejtat e rezervuara. Riprodhimi i plotė apo i pjesėrishėm nė ēfarėdo lloj forme apo mediumi pa autorizimin me shkrim nga Ofertapune.com ėshtė i ndaluar. Oferta Pune, Ofertapune.com si dhe logot pėrkatėse janė marka tregtare tė Ofertapune.com LLC.