Trego tė gjitha shkrimet

 • Si tė sillemi me menaxherėt e rinj? (Profit.al)
  Menaxherėt e rinj, ose tė paktėn ata qė e kanė me pasion kėtė punė, synojnė pėr t’u ngjitur shumė lart nė karrierėn e tyre dhe pėr tė arritur majėn sa mė parė.
 • Punėkėrkues, kujdes me aktivitetet nė rrjetet sociale (Profit.al)
  "Numri i fotografive dhe videove seksualisht eksplicite, tė cilat njerėzit i postojnė vet nė internet, ėshtė tronditės”, thotė Max Drucker, CEO i Social Intelligence, duke pėrmendur gjėrat shokuese qė kompania e tij ka zbuluar.
 • Gjėrat kyē pėr intervistė tė suksesshme pėr punė (Profit.al)
  A ka kuptim tė shkruhet pėr situatėn momentale nė tregun e punės?
 • Profesionet qė ndikojnė pėr sė keqi nė botė (Profit.al)
  Njė hulumtim tė tillė e ka publikuar CNNMoney dhe ofron mendime interesante, ndėrsa bėhet fjalė pėr pėrgjigjet e punonjėsve nga degė tė ndryshme nė pyetjen se cila punė ndikon mė sė keqi nė botė.
 • Puna ulur gjatė rrezik pėr veshkėt (Profit.al)
  Ka gjithnjė e mė shumė dėshmi qė qėndrimi i gjatė ulur mund tė jetė i dėmshėm pėr shėndetin tuaj.
 • Kėshilla rreth menaxhimit tė njė hoteli (Profit.al)
  Nė vazhdim tė artikullit “Njė histori qė tregon se mirėsjellja shpėrblehet”, dėshiroj tė ndaj me lexuesit disa ide qė lidhen me menaxhimin e hoteleve, meqėnėse nė Shqipėri kjo ēėshtje ėshtė shumė e rėndėsishme pėr shkak tė rolit qė sektori i turizmit luan

Intervistat

Panairėt

Rezymetė

 • Tė panevojshmet e njė rezymeje
  Pėr rezultat maksimal, rezmeja juaj duhet tė jetė konqize. Nė tė duhet tė pėrfshihen tė gjitha tė arriturat tuaja dhe atė nė njė ose dy faqe.
 • Fjalėt e panevojshme (Caroline Levchuck)
  Rezymenė nuk e forcojnė vetėm sukseset tuaja. Po aq e rėndėsishme ėshtė si dėftoni pėr to. Njė rezyme e fortė i jep punėdhėnėsit njė pasqyrė tė qartė tė aftėsive tuaja dhe ėshtė hapi i parė dhe mė i rėndėsishėm pėr tė siguruar intervistė dhe ofertė punės
 • Fjalėt e domosdoshme (Caroline Levchuck)
  Ēdo fjalė e shkruar ka vlerėn e vet, por disa fjalė vlerėsohen mė shumė se tjerat, e nė veēanti disa aftėsive, tė cilat sipas anketave pėrbėjnė afėr 80% tė kritereve tė sotme tė punėsimit. Disa nga kėto aftėsi janė:
 • Si tė shkruani rezyme qė ju sjellin ftesė pėr intervistė (Wayne Rainey)
  Pyetni vehten: ēka kanė “The Lord of the Rings”, “Catcher in the Rye” dhe rezymeja juaj tė pėrbashkėt ? Nėse mendoni se tė trijat janė vepra tė shkėlqyera fikcioni, atėhere ju duhet urgjesntisht ta rishkruani rezymenė tuaj.
 • Si tė shkruajmė njė Rezume (Altin Xhikneli)
  Resumeja, (pėrmbledhja e tė dhėnave tuaja personale) ėshtė arma mė e rėndėsishme kur kėrkoni njė punė tė re.
Kushtet e përdorimit | Politikat e intimitetit | Rreth nesh | Përkrahja | Na rekomandoni | Bizneset

Copyright © 2003-2010. Tė gjitha tė drejtat e rezervuara. Riprodhimi i plotė apo i pjesėrishėm nė ēfarėdo lloj forme apo mediumi pa autorizimin me shkrim nga Ofertapune.com ėshtė i ndaluar. Oferta Pune, Ofertapune.com si dhe logot pėrkatėse janė marka tregtare tė Ofertapune.com LLC.