KYQUNI Regjistrohuni Krko Pun  
Detajet e lajmit
Lajmet aktuale | Lajmet e arkivuara | Krko lajme

Kosova do të marrë ndihma të reja financiare

 Lajmet e Fundit
Rrisni shanset për punësim
Mësoni si ta përgatisni CV-në tuaj profesionalisht përmes trajnimit të ofruar nga Cambridge School Training Center.
(05/03/2013)
Rriten investimet turke në Kosovë
Në Samitin Ndërkombëtar të Ballkanit të mbajtur në Bursa të Turqisë
(05/12/2012)
Trego t gjitha lajmet >>
Nga Koha.net - 09/11/2012
Mjetet janë pjesë e një plani të përbashkët veprimi, të miratuar sot nga Banka Evropiane për Investime, Banka Botërore dhe Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, raporton Rel.

“Ky plan i përbashkët i institucioneve financiare ndërkombëtare ka për qëllim që të ringjallë rritjen ekonomike në rajon, duke u dhënë mbështetje iniciativave të sektorit privat dhe publik”, thuhet në njoftimin e Bankës Evropiane për Investime.

Plani do të përfshijë mbështetjen për Republikën Çeke, Sllovakinë, Lituaninë, Letoninë, Estoninë, Bullgarinë, Hungarinë, Slloveninë, Kosovën, Shqipërinë, Serbinë, Maqedoninë, Malin e Zi dhe Bosnjë e Hercegovinën.

Banka Evropiane për Investime ka vendosur që për këtë plan të ndajë së paku 20 miliardë euro, ndërsa Banka Botërore dhe Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim nga 6,5 miliardë euro, përkatësisht 4 miliardë euro.
 
M shum detaje: http://www.koha.net/?page=1,3,122426
 
Kushtet e përdorimit | Politikat e intimitetit | Rreth nesh | Përkrahja | Na rekomandoni | Bizneset

Copyright © 2003-2010. T gjitha t drejtat e rezervuara. Riprodhimi i plot apo i pjesrishm n fardo lloj forme apo mediumi pa autorizimin me shkrim nga Ofertapune.com sht i ndaluar. Oferta Pune, Ofertapune.com si dhe logot prkatse jan marka tregtare t Ofertapune.com LLC.