KYQUNI Regjistrohuni Kėrko Punė  
Detajet e punės
Verzioni pėr shtypje  
Kompania: Solaborate Solaborate
 
Titulli: Database Developer
Kategoria e punės: IT/Zhvillues softuerėsh [ Tė gjitha punėt nė kategorinė IT/Zhvillues softuerėsh  ]
Pėrshkrimi:
Solaborate is seeking for a dynamic, self-starter person for the Database Developer position. We need someone who can focus and collaborate, who is dedicated to excellence and can successfully grow within the organization.

Responsibilities:

Database programming and design in a large-scale SQL Server 2016 environment;
Design, write, and review complex stored procedures using Transact SQL;
Work with large databases and use various programing techniques to optimize query performance;
Apply knowledge of contemporary principles and techniques used in relational database modeling, design, replication, tuning, backup and recovery and troubleshooting.
Shkathtėsitė: Minimum 2-year experience as SQL Server database developer;
Strong T-SQL skills;
Experience working with very large databases and datasets;
Strong general knowledge of SQL Server;
Ability to multitask and work on several projects concurrently;
Strong analytical skills and service minded;
Experience with other programming languages such as C#, ASP.NET, .NET;
Practical experience in monitoring and tuning databases;
Experience with source control tools like TFS / GIT.
Gjuhėt e kėrkuara:
  • Shqip-Shumė mirė
  • Anglisht-Shumė mirė
Lloji i punėsimit: Me orar tė plotė, Me kontratė
Paga: E pacekur
 
Informatat tjera
 
Diploma: E Pacekur
Pėrvoja (vite): E pacekur
Lokacioni i punės: Prishtinė, Kosovė
Adresa: St. Bedri Pejani
Kodi postar: 10000
Beneficionet dhe informatat e tjera: If you possess the skills required and you’re ready to seize the opportunity to become one of us, apply today! Please apply via Solaborate Opportunities by sending your Curriculum Vitae (in English).

Solaborate LLC is an Equal Opportunity Employer. All applications will be treated with the strictest confidence. Only short-listed candidates will be notified.
Data e shpalljes: 27/12/2017 / Shikuar gjithsejt 600 herė
 
Kontakt informatat
Kompania: Solaborate
Kontakt email: careers@solaborate.com
Mė shumė detaje: Kliko kėtu pėr tė lexuar mė shumė pėr kėtė punė.
 
Aplikoni nė kėtė punė
Kushtet e përdorimit | Politikat e intimitetit | Rreth nesh | Përkrahja | Na rekomandoni | Bizneset

Copyright © 2003-2010. Tė gjitha tė drejtat e rezervuara. Riprodhimi i plotė apo i pjesėrishėm nė ēfarėdo lloj forme apo mediumi pa autorizimin me shkrim nga Ofertapune.com ėshtė i ndaluar. Oferta Pune, Ofertapune.com si dhe logot pėrkatėse janė marka tregtare tė Ofertapune.com LLC.